טיפים למבקר בתערוכה

sales promotion in trade show

טיפים למבקר בתערוכה

במסגרת עבודתי בחברת סחר בינלאומית ביקרתי מידי שנה ב 4-3 תערוכות באירופה ובארה"ב. הטיפים הרשומים להלן נרכשו בהרבה דם יזע וכיתות רגליים והינם חשובים מאוד לכל מבקר בתערוכה, בין אם אתה קניין או יצרן, מפיץ או יבואן, או סתם מבקר.
חשוב מאוד לתכנן את הביקור בתערוכה על מנת להפיק את המקסימום.

גודל התערוכה

בתערוכות הגדולות מציגים כמה אלפי מציגים כך שאין סיכוי לראות את כל המציגים בתערוכה ולכן חשוב מאוד התכנון המוקדם וקביעת סדרי עדיפויות.

על מנת להבין את גודל התערוכה, דמיינו לעצמכם את כיכר רבין במהלך שבוע הספר. זהו פחות או יותר אולם  אחד בתערוכה… ברוב התערוכות ישנם כ- 10 בנינים בגדלים כאלה ואחרים עם מספר קומות בכל אחד. המבניים מסודרים לרוב לפי נושאים מרכזיים בתערוכה כך שזה מקל על התכנון המוקדם.

משך התערוכה

תכנון נכון של הפגישות והביתנים שאתם רוצים לראות יעזרו לכם לקבוע את הזמן האופטימאלי לביקור. התערוכות נמשכות בין 3 ל- 7 ימים. חלק מהתערוכות נערכות על סוף שבוע וחלקן רק באמצע שבוע. ימי שבת וראשון בתערוכה מושכים אליהם מבקרים מזדמנים אשר מחפשים מציאות.

אתר התערוכה

לכל תערוכה ישנו אתר אינטרנט אשר מכיל אינפורמציה חשובה למבקר בתערוכה. באתר תוכל ללמוד על מבנה התערוכה. תוכל לחפש שמות של מציגים, על פי שם המציג, קטגוריית המוצרים שהוא מייצר או על פי ארץ המוצא. תוכל לרכוש כרטיס כניסה מוזל. תוכל למצוא אינפורמציה על מלונות באזור התערוכה, על תחבורה לתערוכה ועוד. חשוב לבקר באתר האינטרנט ולקבל את האינפורמציה הנחוצה לכם.

טיסה

רצוי להזמין את הטיסה מבעוד מועד. התערוכות הגדולות מושכות קהל רב וככל שזמן התערוכה קרב יקשה עליכם למצוא טיסות נוחות או במחירים אטרקטיבים. שהות של מספר ימים אשר נופלים על סוף שבוע יוזילו משמעותית את מחיר כרטיס הטיסה. לפעמיים עדיף לצאת ביום שישי או שבת גם אם התערוכה מתחילה ביום ראשון, תופתעו לגלות כמה ניתן לחסוך (בהנחה שאתם משלמים את כרטיס הטיסה ולא החברה).

מלון

ככל שהמלון קרוב לתערוכה המחיר שלו יהיה יותר גבוה וסביר להניח שבכדי להזמין בו חדר תצטרך לעשות זאת זמן רב מראש. תוכל לעזר באתר התערוכה למצוא רשימת מלונות מומלצים (לא בהכרח הזולים), סוכן הנסיעות שלך יוכל גם לעזור. כמו כן הרשתות הגדולות נמצאות בכל הערים הגדולות, ניתן למצוא את פרטיהם באתר האינטרנט של הרשת. צריך לקחת בחשבון שמחירי המלונות בזמן תערוכה גבוהים מאוד. לעיתים ניתן למצוא מלון במחיר אטרקטיבי בעיר סמוכה (15 עד 30 דקות נסיעה) והתחבורה לתערוכה תמיד נוחה.

תחבורה ציבורית

תערוכה הוא מקור פרנסה להרבה נותני שירותים בינהם גם נהגי המוניות. לרוב ישנן מספר תחנות מוניות בקרבת ובהן יש תור מסודר לתפוס מונית. בחלק מהמקומות הרכבת מגיעה עד פתח התערוכה וכנ"ל גם האוטובוסים. בחלק מהמדינות, כרטיס הכניסה לתערוכה מקנה לך נסיעה חינם בתחבורה הציבורית, אוטובוסים ורכבות, במהלך ימי התערוכה.

כרטיס כניסה

הכניסה למבקרים בתערוכה עולה כסף. ניתן לקנות כרטיס ליום אחד, יומיים ועד כרטיס לכל ימי התערוכה. רצוי לקנות את הכרטיס דרך אתר התערוכה, זה חוסך זמן עמידה בתור ולפעמיים גם יותר זול. בחלק מהתערוכות כרטיס הכניסה כולל את הנתונים העסקיים שלך. ע"י העברת הכרטיס שלך בסורק, המציג בתערוכה יכול לאגור את הנתונים שלך ולשמור איתך על קשר עסקי.

לבוש

ברומא התנהג כרומאי… קוד הלבוש המקובל באירופה הוא חליפה ועניבה. במידה ואתה בא לתערוכה לעשות עסקים רצוי להתלבש בהתאם, זה ישרה אוירה עסקית. גם אם אתה בא רק לבקר עדין רצוי להתלבש בהתאם. בכל ביתן יש מקום לאחסן מעילים, מטריות ותיקים.

נעליים

הנעליים הם כלי העבודה הכי חשוב שלך במהלך התערוכה. אתה הולך מרחקים ארוכים מאוד בתערוכה. חשוב, חשוב, חשוב ללבוש נעליים נוחות להליכה. בשום פנים לא לנעול נעלי עקב, ולא נעליים חדשות. גם אם אתה לבוש בחליפה נעלי התעמלות יתקבלו בברכה!

תיק

בתערוכה אוספים או מקבלים הרבה קטלוגים וחומר פרסומי כזה או אחר. על מנת לא להיסחב עם שקיות רצוי לבוא עם תיק יד עם גלגלים (טרולי). התיק הנ"ל יאפשר לך להסתובב בנוחות, לא לסחוב משקל על הכתף, ועדין לקחת את כל החומר הנחוץ לך.

מזון

אוכל מצוי בשפע בתערוכה. מציגים רבים מגישים כיבוד קל ושתייה והמציגים הגדולים אף מגישים ארוחות מלאות. אם אתה רק מבקר תוכל למצוא בכל פינת אולם סנדויצים, קפה ושתייה. בין האולמות תמצא מסעדות עם ארוחות מלאות. רצוי לציין כי המחירים מעט גבוהים.

אטרקציות

בסופו של דבר כולנו מחפשים קצת הנאה גם במסגרת העבודה. המציגים בתערוכה דואגים לאטרקציות מגוונות במסגרת הביתנים על מנת למשוך קהל ותשומת לב. קוסמים, מופע טלפתיה, ליצנים, אקרובטים, זמרים, דוגמניות בלבוש מינימלי, מכוניות מרוץ, הגרלות ועוד, כל אלה ימשכו את עינכם. הרשו לעצמכם לעצור למספר דקות וליהנות מהמופע (זה גם תירוץ טוב לנוח בין ההתרוצצויות).

ניסיתי לקבץ פה את הטיפים העיקריים למבקר בתערוכה שנרכשו מניסיוני הרב. היערכות מוקדמת ותכנון מוקדם בכל נושאי התערוכה יבטיחו לך הפקת המירב מהביקור בתערוכה.

ישנם טיפים רבים נוספים שאותם אשמור לכתבה הבאה.

אשמח לקבל מכם תגובות, טיפים ורעיונות נוספים לביקור בתערוכה.

דילוג לתוכן